Вівторок , 20 Серпень 2019Home » Млинівщина » Доленосна сесія для фінансової стабільності громади – відбулась (фото)

Доленосна сесія для фінансової стабільності громади – відбулась (фото)

30 сесія селищної ради розв’язувала питання комунальних закладів та встановлення податків на 2020 рік
Млинівська селищна рада 8 травня провела чергову 30 сесію. Саме це пленарне засідання є особливим для розвитку найбільшої громади регіону, бо на ньому вирішували відсоткову ставку для підприємців України. Але про все по порядку.
Першим до слова запросили головного лікаря ПМСД. Очільник озвучив основні зміни до програми, які підтримали депутати. Голова Дмитро Левицький поцікавився щодо заборгованості за енергоносії в «первинці».
«Хочу сьогодні наголосити, що оплата за енергоносії по Млинівській громаді – катастрофічна. За 5 місяців поточного року громадою профінансовано всього 70 тис. грн, а передбачено було – 100 тис. грн за перше півріччя. У зв’язку з такою ситуацією ми маємо заборгованість за газ і за тепло – 103 тис. грн за тепло і 76 тис. – за газ. Інші громади за енергоносії розраховуються на 100%. Є невелика проблема з Підгайцями, але там борг у порівнянні невеликий – 15 тис. грн. Проблема полягає у тому, що 8 лютого отримали листа, відповідно до якого розрахунки за енергоносії в ПМСД лягають на місцеві бюджети, а кошти від Національної служби здоров’я – використати не можемо. На даний час ми маємо розрахуватись повністю, адже ще невідомо, як ми зайдемо в друге півріччя. Тому прийняли рішення – забрати 120 тис. грн, що були передбачені на придбання машини для обслуговування населення на території громади. А решту коштів заберемо на наступне півріччя, і це все по мінімуму, я вже не говорю про розвиток», – зазначив Василь Семенюк.

Наступною доповідала начальниця відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності фінансово-економічного управління Інесса Домарацька, яка запропонувала розпочати процедуру розробки регуляторних актів щодо обмеження продажу алкоголю у нічний час на території АЗС, магазину і щодо транспортного податку. В останньому йдеться про встановлення транспортного податку на автівки, які вартують понад 1 659 375 грн і мають не більше 5 років з дня випуску. Такий річний податок становить 25 тис. грн. Саме таку норму податку встановлює закон. За словами Інесси Домарацької, на даний час у районі є один такий зареєстрований автомобіль на юридичну особу. Депутати були одностайними у підтримці пропозицій регуляторних актів.
Також одноголосно обранці проголосували за встановлення ставок і пільг із сплати земельного податку на 2020 рік та встановлення ставок та пільг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Млинівської селищної ради на 2020 рік.

Після чого очільник ОТГ озвучив і роз’яснив переваги введення в громаді найнижчого єдиного податку для підприємців першої та другої груп оподаткування. З 2020 року він може стати найнижчим в країні та становитиме всього1%.
«Наша громада є найбільшою серед громад області. І як би мені прикро не було – вона знаходиться у вкрай незадовільному фінансовому становищі. Використовуючи надані децентралізацією повноваження, наша громада вирішила підняти рівень доходів безпрецедентним способом і в межах законодавства. Замість підвищення місцевих податків – ми їх максимально знижуємо і закликаємо підприємців реєструватися у нашій громаді. Адже завдяки регіональному розташуванню між Рівним і Луцьком та враховуючи чорноземи, якими багата Млинівщина, можна розпочати вдалу підприємницьку діяльність. Прописую всіх охочих у себе. І хоча новий податок починає діяти лише з 2020 року, вже зараз ми пропонуємо роздивитись та зорієнтуватися. А ще завдяки приросту населення у такий спосіб зросте й розмір інфраструктурної та освітньої субвенцій для громади. Таким чином, шукаємо шляхи наповнення бюджету. А щодо ризиків, які несе в собі відсоткова ставка, – це 1 млн 800 тис. грн, але я думаю, що у «податковий рай» потягнуться люди», – розповів Дмитро Левицький.
Після сорокахвилинного обговорення очільника і депутатів «за» проголосували 16 обранців, а 1 утримався. Таке водночас цікаве і ризикове рішення присутні зустріли аплодисментами.
Пізніше очільник Млинівської громади журналістам зауважив, що до майбутнього «податкового раю» звернулись за реєстрацією уже понад 10 осіб з цілої України.

(238)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Доленосна сесія для фінансової стабільності громади – відбулась (фото) Reviewed by on . 30 сесія селищної ради розв’язувала питання комунальних закладів та встановлення податків на 2020 рік Млинівська селищна рада 8 травня провела чергову 30 сесію. 30 сесія селищної ради розв’язувала питання комунальних закладів та встановлення податків на 2020 рік Млинівська селищна рада 8 травня провела чергову 30 сесію. Rating:
scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.