Вівторок , 20 Серпень 2019Home » Млинівщина » Героям минулого – молитва, а захисникам сьогодення – відзнаки Президента (фото)

Героям минулого – молитва, а захисникам сьогодення – відзнаки Президента (фото)

У День Перемоги в Млинові вшанували борців за незалежність України
Як напередодні писав Інформаційний портал Млинова, урочистості з нагоди Дня Перемоги відбулися у громаді 9 травня. Безліч млинівчан залишили свої справи, щоб у цей важливий день прийти до Меморіалу військової слави та поклонитися світлій пам’яті тих, хто віддав своє життя за мир.
Урочистості розпочалися вокальною композицією працівниці Млинівського районного будинку культури. Після цього настоятель Свято-Михайлівського храму протоієрей отець Тарас Варварук відслужив поминальну панахиду.

«Сьогодні наша громада вливається до тієї великої ріки, яка пливе Україною та за її межами, – ріки богослужінь, відправ та молитов за спокій тих, хто став жертвами великої та страшної трагедії, ім’я якої Друга світова війна. Сьогодні ми молитовно згадуємо тих, що взяли в руки зброю, щоб стати на захист рідної землі, рідного краю, стали на боротьбу з коричневою чумою. Ми сьогодні згадуємо мирних мешканців, населення, яке загинуло в таборах смерті. Всіх замучених, вбитих, спалених тільки за те, що мали інші погляди на життя, іншу думку чи, можливо, були іншої національності. Не забуваємо ми тих діточок, я маю на увазі страшну трагедію, що сталася у нашому Малині, а таких «малинів» було по всій Європі, я думаю, чимало. Згадуємо також тих, хто в післявоєнні роки, будучи дітьми, підривався на мінах, був знищеним чи став калікою. Їхні душі потребують від нас молитви. Молитва – це те, що повинне бути на першому місці для християнина», – зазначив священик.
Після богослужіння присутні поклали квіти та вінки до Меморіалу і могил військових, які поховані в центрі Млинова.
«Тут спочивають 376 воїнів, які були поховані в різних сільських радах району, але в 1985 році продумали питання встановлення монументу. Кожного разу Ви приходите сюди і вклоняєтеся тим, кого немає. В нашому районі залишилися 4 ветерани, які воювали, у Млинові – вже жодного немає. Але залишилися їхні діти, внуки, правнуки і ми гордимося тим, що серед нас є такі люди», – розповів голова Млинівської районної організації ветеранів України Микола Муляр.

Також він наголосив на тому, як важливо не забувати воїнів, які пожертвували собою та приходити до Меморіалу військової слави».
Цього ж дня відповідно до Указу Президента України за особисті заслуги перед Батьківщиною, мужність та відвагу під час виконання військового обов’язку, самовідданість і стійкість виявлені під час проходження військової служби нагородили відзнакою Президента за участь в антитерористичній операції – Миколу Шмігельського, Михайла Малоша, Василя Вікторука, Михайла Котузу, Руслана Гуча, Олександра Гуменюка, Святослава Конащука. Нагороди вручав керівник Млинівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки майор Олександр Артемюк.
Голова Млинівської ОТГ Дмитро Левицький подякував ветеранській спілці та її голові, учасникам духового оркестру, який відроджують у Млинові, відділу культури, священику та церковному хору, які допомагають підтримувати традиції.

«Хочу висловити слова вдячності за перемогу, надану нам можливість розвиватися, жити і процвітати. Ця перемога була складною і, здається, була давно. Але і сьогодні тривають великі бої в нас на Україні, і я вірю, що ми здобудемо перемогу. Сьогодні наші громадяни стали на захист, щоб ми мали можливість. Ми нещодавно вночі збиралися тут, біля цього Меморіалу, і зустрічали загиблого Героя – це було наче вчора. І сьогодні щоденно тривають бойові дії на території України, і щоденно люди борються за наше майбутнє та наші можливості», – звернувся голова
Також Дмитро Левицький зазначив, що протягом дня представники селищної ради відвідають ветеранів війни в їхніх домівках, поспілкуються з ними, послухають розповіді про події минулого та очікування від майбутнього.
(93)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Героям минулого – молитва, а захисникам сьогодення – відзнаки Президента (фото) Reviewed by on . У День Перемоги в Млинові вшанували борців за незалежність України Як напередодні писав Інформаційний портал Млинова, урочистості з нагоди Дня Перемоги відбулис У День Перемоги в Млинові вшанували борців за незалежність України Як напередодні писав Інформаційний портал Млинова, урочистості з нагоди Дня Перемоги відбулис Rating:
scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.