Господарники району обговорили шляхи зростання (фото)

Максимальне озброєння інформацією допомагає економічно розвиватись
У приміщенні Млинівської райдержадміністрації 14 березня відбувся семінар з керівниками сільськогосподарських підприємств та фермерами району. Основні питання, що розглядались на семінарі – це ознайомлення з порядками використання коштів державного бюджету на 2019 рік, змінами в законодавстві та підготовкою до проведення весняно-польових робіт.

З напрямками державної підтримки агропромислового комплексу(далі АПК) та порядком використання коштів, передбачених у державному та обласному бюджеті, ознайомив начальник управління агропромислового та економічного розвитку, інфраструктури і торгівлі Петро Гаврон:
«Минулого року агроформування та населення отримали більше як 11 мільйонів гривень державних коштів. Це приблизно 16 % коштів від загальної суми, які потрапили до обласного бюджету. Цьогоріч діятиме програма підтримки тваринництва, зберігання і переробки сільгосппродукції, аквакультури та рибництва. Але існують програми, ресурс яких ми повністю не використали – це програма по насінництву, бюджетна дотація для фермерських господарств. На даний час існують відшкодування вартості за утримання корів молочно-м’ясного напрямку. Минулого року дотація складала 1500 грн, а цьогоріч – 1800 грн. Документи на відшкодування потрібно подати до 1 травня, або до 1 жовтня поточного року. Ще діє дотаційна програма за молодняк. Відповідно до неї, якщо молодняку в господарстві станом на грудень минулого року виповнився рік і він на даний час є в господарстві, то тільки тоді можна отримати дотацію, подавши всі документи до 1 квітня. Минулого року цю дотацію отримували за телята, які були тут же народженні, цього року дотація платиться за переміщених телят.
За перші 4 місяці –300 грн, наступні 4 місяці –700 грн, наступні – 1500 грн. А загальна сума дотації складатиме 2500 тис. грн. Також наголошую, що ці кошти сплачуються за умови наявності всіх необхідних документів».

Також присутнім розповіли про зміни в земельному законодавстві для аграріїв, аспекти кредитування. Участь у семінарі взяли керівники сільськогосподарських підприємств, фермери, голови сільських рад та в.о. старостів старостинських округів району.

Резюмував захід очільник району Петро Рухер:
«Після сьогоднішньої зустрічі я маю надію, що Ви отримали багато корисної інформації, яка стане у пригоді. Основою наших нарад є максимально озброїти вас інформацією, яка може працювати на вас. Також закликаю вас ділитись з нами новими технологіями та досвідом, не тримати їх в собі, а доводити до колег. Ми ж, у свою чергу, чекаємо від вас пропозицій. Я гарантую: кожну пропозицію ми будемо опрацьовувати. І я маю надію, що цей аграрний рік завершимо зі значно вищими показниками, ніж в минулому році. Мені також не соромно, що кожна п’ята гривня державної підтримки аграрного сектору була недаремною. А ще радує те, що по фізичних особах, які отримують дотацію на молодняк ВРХ, ми перевершили поліські райони. Зростання є і воно помітне, тому ще раз закликаю: користуйтесь програмами й розвивайтесь».


(101)

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.