Четвер , 19 Вересень 2019Home » Млинівщина » Громада села обговорила наболілі питання водойм (фото)

Громада села обговорила наболілі питання водойм (фото)

Два ставки Малодорогостаїв мають орендарів, а третій – його знайшов
У Будинку культури Малодорогостаївської сільської ради 9 червня відбувся схід села. Єдине питання, яке виносилось на порядок денний, було про оренду ставків, що знаходяться за межами населеного пункту. Останні місяці місцеві жителі, і не тільки, звертались до в.о. старости села з приводу протиправних дій орендарів ставків. На схід села прийшли понад 80 людей, оскільки саме серед них є прихильники риболовлі та й ті кому не байдужа доля водойм.

В.о. старостинського округу Роман Зінь звернувся до присутніх:
«Ми сьогодні з Вами зібрались, щоб почути думку мешканців старостинського округу щодо ставків. Відповідно до нового законодавства, вони виведені за межі населеного пункту, а це значить, що розпорядником даних водних об’єктів є Рівненська обласна державна адміністрація. Тому саме вона оформляє договори оренди. Ви знаєте, що в нас є три ставки. Один найбільший став знаходиться на даний час в оренді в Миколи Пальонка. До речі, я його запрошував, але як бачите він не прийшов. Другий став – це той, що перебував в оренді Миколи Романюка і його оренда закінчилась у грудні 2017 року. І третій став – він є державний, без орендаря. Найбільше звернень до мене було по ставку, який орендував і має на меті продовжити оренду Микола Сергійович Романюк. Він є присутній, тому запрошую його до слова, і Ви маєте нагоду поставити всі наболілі питання».

Колишній орендар ставка розповів про процедуру, яка є необхідною при оформленні оренди над водного об’єкта, поділився всіма прикрощами. Присутні вислухали Миколу Романюка та нагадали йому ст. 47 Водного кодексу України. Вона визначає, що загальне водокористування здійснюється громадянами України для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів. У статті перелічені деякі основні потреби громадян, до яких входять купання, плавання на човнах, водопій тварин, любительське і спортивне рибальство.
– Також мешканець села Ігор Зань задав питання до колишнього орендаря: «Чому сторонні люди, Маслюк, виганяє людей зі ставка? Адже, як ви були орендарем попередні роки – таких питань не виникало. Ми всі хочемо почути відповідь».
На що Микола Сергійович відповів, що ця людина надала фінансову підтримку. Тоді присутні емоційно обговорювали ситуацію щодо водойми. Роман Зінь для задоволення прав колишнього орендаря та громади села, рекомендував внести пропозиції до протоколу зборів щодо кожної водойми. І адресувати їх в облдержадміністрацію, щоб згодом були враховані при укладенні договору оренди на дану водойму.

Серед пропозицій, які знайшли підтримку мешканців, були: благоустрій території ставка, дозвіл рибалити на водоймі (за певних умов) та організація місця для купання.
Тоді ж обговорили справу щодо ставка, який знаходиться в оренді в Миколи Пальонка, через те, що орендар також забороняє рибалити однією вудкою.
Щодо третьої водойми, то мешканець села Малі Дорогостаї Всеволод Пекарський запропонував ставок передати в оренду громадській організацій. Але для цього її потрібно створити й наділити повноваженнями керівника організації від імені всієї громади села. Таку пропозицію підтримала переважна більшість присутніх. Бажання створити організацію і зайнятись документами оренди виявив Анатолій Крупко.
Таким чином, за понад дві години зборів пристрасті навколо водойм на даному етапі вщухли.

(351)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Громада села обговорила наболілі питання водойм (фото) Reviewed by on . Два ставки Малодорогостаїв мають орендарів, а третій – його знайшов У Будинку культури Малодорогостаївської сільської ради 9 червня відбувся схід села. Єдине пи Два ставки Малодорогостаїв мають орендарів, а третій – його знайшов У Будинку культури Малодорогостаївської сільської ради 9 червня відбувся схід села. Єдине пи Rating:
scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.