Понеділок , 19 Серпень 2019Home » Млинівщина » Громада села закрила питання переходу до ПЦУ

Громада села закрила питання переходу до ПЦУ

Парафіяни Малодорогостаївського  округу матимуть Православну церкву України
Громада Малодорогостаївського старостинського округу 9 лютого знову зібралася, щоб остаточно вирішити питання про перехід релігійної громади Свято-Покровської церкви села у підпорядкування Православної церкви України (ПЦУ – далі).
Громада чітко вирішила перейти і про це ще раз засвідчує явка жителів на зборах. Будинок культури села Малі Дорогостаї був переповнений людьми, яким не байдужа доля церкви. Для об’єктивності волевиявлення громади в.о. старости Роман Зінь запропонував присутнім обрати головуючого на зборах, лічильну комісію та секретаря засідання для протоколювання. Коли громада одноголосно обрала головуючу Катерину Теплюк та комісію, розпочалось обговорення головного питання сьогодення. Першим до слова запросили благочинного протоієрея Володимира Левандовського, який звернувся з такими словами:
«Шановна релігійно громадо! 15 грудня минулого року відбувся об’єднавчий собор, що об’єднав три гілки православ’я. Сюди увійшли: Київський патріархат, Автокефальна православна церква та Московський патріархат. Згідно з законом, який діє на Україні, не існує вищезазначених релігійних церков, а є визначена об’єднавчим собором­­­­ єдина Православна церква України. Але багато українців не розуміють зміст об’єднання та надання томосу для України. ПЦУ є 15 церквою у Вселенському православ’ї. Багато церков визнають нашу церкву.  В нас, в Україні Московський патріархат, який є структурою іноземної держави, бажає хоч би якось вплинути на процес об’єднання. Але українці мають власну думку і віру, тому не зважають на перепони, які він чинить. На сьогодні релігійна громада села визначилась із віросповіданням і обрала шлях приєднання до Православної церкви України».
В залі всі з особливою уважністю слухали настанови благочинного, лиш окремі громадяни втручались у роз’яснення отця і вимагали тих чи інших пояснень.
Згодом до слова запросили настоятеля Свято-Михайлівської церкви (раніше УПЦ КП) в селищі Млинів Тараса Варварука. Священик ще раз нагадав шлях Української православної Церкви, її історичний занепад і справедливе відновлення. На завершення звернення до вірян розповів повчальну притчу. Малодорогостаївці дякували духівнику та аплодували.
Були присутні в залі й люди, які не підтримують перехід. Тому час від часу виникали дебати та дискусії.
Вщухли вони, коли головуюча засідання зачитала питання протоколу – за які потрібно було проголосувати. Всі питання, а це перехід релігійної громади, зміни в статуті, припинення повноважень діючої релігійної громади, підтримані жителями одноголосно.

(1354)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Громада села закрила питання переходу до ПЦУ Reviewed by on . Парафіяни Малодорогостаївського  округу матимуть Православну церкву України Громада Малодорогостаївського старостинського округу 9 лютого знову зібралася, щоб о Парафіяни Малодорогостаївського  округу матимуть Православну церкву України Громада Малодорогостаївського старостинського округу 9 лютого знову зібралася, щоб о Rating:
scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.