Вівторок , 20 Серпень 2019Home » Млинівщина » Хто сплачуватиме податок за власне житло

Хто сплачуватиме податок за власне житло

Коли фізична особа додатково сплачує 25000 гривень податку на нерухоме майно за об’єкт житлової нерухомості
ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до п.п. «ґ» п.п. 266.7.1 Податкового кодексу України, за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п. п. 266.7.1 ПКУ, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості.
Підпунктом 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.
При цьому пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 ст. 266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до:
об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої пп. 266.4.1 ст. 266 ПКУ;
об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
При цьому фізична особа – власник об’єкта нерухомості загальна площа якого перевищує 300 кв.м. (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), до обчисленої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, додатково сплачує 25000 гривень на рік за кожний такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

(151)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Хто сплачуватиме податок за власне житло Reviewed by on . Коли фізична особа додатково сплачує 25000 гривень податку на нерухоме майно за об’єкт житлової нерухомості ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що відповід Коли фізична особа додатково сплачує 25000 гривень податку на нерухоме майно за об’єкт житлової нерухомості ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що відповід Rating:
scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.