Вівторок , 18 Червень 2019Home » Країна » Млинівчани святкують Щедрий вечір (фото)

Млинівчани святкують Щедрий вечір (фото)

Звичаї, традиції та повір’я – що потрібно знати про свято Меланки
Сьогодні в ніч з 13 на 14 січня млинівчани святкують старий Новий рік та Щедрий вечір, який ще називається святом Меланки. Назва «щедрий вечір» пов’язана зі звичаєм готувати багатий стіл, на відміну від Святого вечора (пісна вечеря).
Стіл в цей день повинен бути дійсно щедрим, так як згідно з повір’ям чим щедріше та багатше накрито на стіл, тим щасливіше і вдаліше буде рік наступний. В святковому меню обов’язково мають бути страви зі свинини, щоб худоба плодилася, а в родині панував мир та взаєморозуміння. Прийнято готувати млинці, пироги та вареники з сиром. Але основною стравою є щедра кутя. На відміну від пісної, її прийнято заправляти м’ясом і салом. Щедра кутя здавна вважалася одним із символів примирення. Для залагодження будь-яких конфліктів родичі та сусіди йшли один до одного миритися саме з цією стравою. А парубки посилали сватів з нею в надії отримати згоду від своєї коханої.
За християнським календарем – це також день преподобної Меланії. Меланка-Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини, які в народі так і називають – гостини Меланки.
З заходом сонця і до півночі розпочиналося щедрування. Щедрують переважно дівчата. Проте, на Меланки ходять також і парубоцькі гурти. Хлопці в масках висловлюють добрі побажання, веселять піснями, танцями, жартівливими сценками. Один з них, зазвичай, перевдягнений в жіноче вбрання і його називають Меланкою.
Також розповсюджена традиція ворожити для незаміжніх дівчат.

(65)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Млинівчани святкують Щедрий вечір (фото) Reviewed by on . Звичаї, традиції та повір’я – що потрібно знати про свято Меланки Сьогодні в ніч з 13 на 14 січня млинівчани святкують старий Новий рік та Щедрий вечір, який ще Звичаї, традиції та повір’я – що потрібно знати про свято Меланки Сьогодні в ніч з 13 на 14 січня млинівчани святкують старий Новий рік та Щедрий вечір, який ще Rating:
scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.