Вівторок , 18 Червень 2019Home » Млинівщина » На Млинівщині пройшов театральний понеділок (фото)

На Млинівщині пройшов театральний понеділок (фото)

Провідний актор Львівського театру – з млинівської «колиски цивілізації»
Народна опера Івана Котляревського «Наталка Полтавка» особлива і неповторна. Про що свідчить гра акторського складу Львівського театру, які є справжніми професіоналами своєї справи, у Млинові 8 жовтня. З перших хвилин дійства виникає думка: якби не склалось твоє життя, зумій прожити його чесно. Може й горе трапитись на твоєму шляху, але якщо настирливий у досягненні своєї мети, то зможеш подолати перешкоди. Тема вистави взиває до розуміння українських звичаїв та побуту сім’ї.
Вистава Львівського обласного муздрамтеатру імені Юрія Дрогобича «Наталка Полтавка» – це високий професіоналізм акторів, кожен з яких максимально перевтілюється в образ свого персонажу, передає його почуття та емоції. Особливо яскраво проглядався персонаж Возного, роль якого зіграв наш земляк Юрій Федчук – його запал і вишукана подача провідного героя викликала в залі багато щирого сміху. Вистава тривала близько двох годин, а після її завершення публіка викликала акторів на біс.

Юрій Федчук погодився поспілкуватися з журналісткою Інформаційного порталу Млинова.
Юрій, розкажіть, як так склалось, що Ви потрапили у Львівський обласний муздрамтеатр імені Юрія Дрогобича?
Ви знаєте – це було з самого дитинства. Мені дуже подобалась гра в різних шкільних заходах в КВНі. Доречі, дуже сьогодні хотів побачити свого вчителя музики Івана Миколайовича Фортельного. Це з його легкої руки я співав арію Возного під музичний супровід баяна. Пригадую і мені стає ніяково від цієї гри. Після школи поступив у Дубенський коледж культури та мистецтв РДГУ провчився я лише три роки і мене забрали в театр. Керівництво театру шукало «молоду кров», нас з потоку відібрали лише двох. А вже щоб завершити четвертий курс я був в коледжі на вільному відвідуванні.
Можливо, Ви пам’ятаєте свою першу роль, яку зіграли?
Так, це була дитяча казочка і в мене була роль вітру (сміється). Я перевтілився у казкового персонажа, який допомагав головному герою дістатись мети, яку ставив перед собою. Було невимовно важко, бо в професійному театрі видати все – просто відразу не вийде. Потрібен час і певні професійні здобутки, щоб вміти раціонально побудувати акторську гру.
Юрій, а скільки у вашому особистому доробку ролей і чи є улюблені?
Важко так відразу відповісти, але це близько 20 ролей. А серед улюблених – Возний у «Наталці Полтавці». Вона мені близька по темпераменту і мені якось легко вдається в неї перевтілюватись. А ще мені подобається в «Матері-наймичці» роль сироти, «Кайдашевій сім’ї» граю Лавріна. А взагалі всі ролі я люблю і пропускаю через себе, бо інакше глядач помітить фальш у акторській грі.

Кожен актор мріє про якусь визначну роль до якої потрібно вирости, а Ви таку роль маєте?
Гарне і влучне питання. Ви знаєте, я часто сам себе запитував, щоб я хотів зіграти. І на це питання в мене немає відповіді. Колись хотів Ромео, мені його дали. А якщо чесно то боюсь мріяти, бо мрії мають здатність втілюватись в життя.
– Юрій, а що ви можете сказати про млинівську сцену і глядачів в залі?
– Нарешті мої заклики до дирекції театру втілились у життя. Я дуже хотів, щоб наш театр приїхав з виставою на Млинівщину. Ми досить часто буваємо в Дубні,Здолбунові, а Млинів – оминали. Я всім своїм показував фото Будинку культури, особисто телефонував, уточнював кількість місць, працювали досить довго над сьогоднішнім приїздом. Млинівська публіка СУПЕРОВА, є віддача залу, є реакція на гумор. Легко працювалось, так як вдома. А ще приємно спостерігати, як Млинів кардинально-класно змінився за ці роки. Взагалі я вважаю, що там де народився це – колиска цивілізації.
Також своїми емоціями з журналістом поділився і адміністратор Львівського обласного муздрамтеатру Іван Гутник:
«Багато років працюю у театрі, а в цьому – уже 22 роки адміністратором. Нашій зустрічі Ви маєте завдячувати своєму земляку Юрію Федчуку. Багато років ми Млинів минали. Працювали у Луцьку, Дубні, Здолбунові. Але він наполіг і ми не помилилися. Юрія ми дуже любимо і поважаємо. Він у нашому театрі грає багато ролей і є провідним актором. Між собою називаємо «когут», бо в нього скільки життєвої енергії, що це порівняння дуже влучне. Він не актор однієї ролі – він універсальний, різножанровий актор».

Більше фото – на сторінці Інформаційного порталу Млинова у Facebook.

 

(266)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

На Млинівщині пройшов театральний понеділок (фото) Reviewed by on . Провідний актор Львівського театру – з млинівської «колиски цивілізації» Народна опера Івана Котляревського «Наталка Полтавка» особлива і неповторна. Про що сві Провідний актор Львівського театру – з млинівської «колиски цивілізації» Народна опера Івана Котляревського «Наталка Полтавка» особлива і неповторна. Про що сві Rating: 0

Залишити коментар

scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.