На трансплантацію у бюджеті передбачили понад 28 млн гривень

 В Україні запрацює реєстр донорів
Створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації(надалі ЄДІСТ) – це першочергове завдання для запровадження трансплантації в Україні. Реєстр донорів допоможе вчасно знаходити потенційного донора, фізичні показники якого дозволяють врятувати пацієнта, що потребує трансплантації.
Загалом інформаційна система передбачає 9 різних реєстрів потенційних донорів за типами потреб:
1.Реєстр волевиявлення особи про надання згоди або незгоди на посмертне донорство або призначення нею повноважного представника.
2.Реєстр волевиявлення особи, яка надала у встановленому законом порядку згоду на вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів з тіла померлої особи, яку вона представляє.
3.Реєстр анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів.
4.Реєстр живих донорів.
5.Реєстр живих донорів гемопоетичних стовбурових клітин.
6.Реєстр реципієнтів.
7.Реєстр осіб з трансплантованим анатомічним матеріалом.
8.Реєстр закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу із застосуванням трансплантації та/або здійснюють діяльність, пов’язану з трансплантацією.
9.Реєстр трансплант-координаторів.
На ці потреби в бюджеті 2018 року на трансплантацію загалом передбачили понад 28 млн грн: 26 млн 378 тис. на закупівлю послуг з розробки програмного забезпечення та 1,9 млн на придбання доступу до міжнародного реєстру донорів.
Реєстр донорів – це комп’ютерна база даних, в якій знаходиться інформація про потенційних донорів і їх HLA-фенотипи. Якщо виникає необхідність у проведенні трансплантації гемопоетичних клітин, то з трансплантаційного центру (клініки, яка проводить трансплантацію) приходить запит із зазначенням HLA-фенотипу пацієнта в організацію, яка відповідає за функціонування реєстру. Використовуючи цю інформацію, в реєстрі проводять пошук донора.
В Україні був відсутній єдиний реєстр донорів, в якому би зберігалася вся необхідна інформація за світовими стандартами. Це одна з головних перешкод трансплантації кісткового мозку в Україні. Поки такий реєстр відсутній, українцям роблять пересадку кісткового мозку від неродинного донора лише за кордоном – в Білорусі, Туреччині, Італії, Польщі.МОЗ України зробило перший крок для того, щоб реєстр донорів і трансплантація стали реальністю в нашій країні.
За матеріалами: Рівненська ОДА
Фото ілюстативне

(21)

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.