Наповнення бюджету – основне питання податківців і громад

Обласні податківці спільно з територіальними громадами шукали шляхи збільшення надходжень
В умовах децентралізації значно зростає роль та відповідальність органів влади та місцевого самоврядування, територіальних громад, фіскальних органів за наповнення бюджетів, оскільки фінансування окремих видатків передано на місцевий рівень.
Саме ці питання, а також стан виконання дохідної частини місцевих бюджетів, основні проблемні моменти, шляхи і джерела збільшення надходжень обговорили під час зустрічі працівників ГУ ДФС з представниками органів місцевого самоврядування в Рівненському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.
Ефективність бюджетного процесу залежить від усіх її учасників, починаючи з планування, встановлення і затвердження ставок, поточного адміністрування та закінчуючи контролем за повною та своєчасною сплатою належних сум податків і зборів.
Тому, сьогодні особливу увагу необхідно приділяти залученню додаткових джерел доходів.
Спільним завданням податківців та керівництва територіальних громад, в першу чергу, має стати забезпечення повного обліку земельних ділянок та об’єктів нерухомості, як житлових так і не житлових, та залучення громадян до декларування доходів, які не оподаткувались при виплаті.
Під час зустрічі також розглянуто зміни до Податкового кодексу України та Пенсійного законодавства, які набули чинності з 01 січня.
Крім того, було наголошено на тому, що кампанія декларування громадянами доходів триває до 1 травня, присутнім нагадали випадки подання декларації, зазначили, що бажаючі скористатись податковою знижкою можуть це зробити до кінця поточного року.
Наприкінці заходу були надані конкретні відповіді на запитання учасників.
За матеріалами: ГУ ДФС у Рівненській області

(58)

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.