Понеділок , 19 Серпень 2019Home » Без категорії » Навчальні заклади розсварили млинівчан (фото)

Навчальні заклади розсварили млинівчан (фото)

На громадських слуханнях у Млинові прийняли рішення, яке оскаржувалось у судах
У Млинові 12 червня у Центрі дозвілля селищна рада організувала громадські слухання щодо функціонування мережі закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, комунальних закладів та установ. Перед початком слухань кожен мешканець громади мав зареєструватися та отримати мандат для голосування, який дає право голосу при прийнятті рішень. Всього прибули 400 млинівчан.

«Дане слухання проводиться згідно з рішенням селищної ради від 25 травня 2017 року № 266, яким затверджене Положення про громадські слухання. Для законності обговорень потрібно дотримуватися процедури та обрати головуючого, секретаря і лічильну комісію у кількості 5 чоловік, але непрацюючих в апараті селищної ради та комунальних закладах», – зазначила очільниця управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Тамара Доманська.

Головуючою освітянських слухань обрали Олену Семенюк, секретарем – Інну Савчак. Всі документи працівники селищної ради передали в президію. Окрім того, дані про навчальні заклади супроводжувались презентацією. Першим  розглянули питання про садочки. Пропозицію подала директор Млинівського ДНЗ № 1 Вікторія Степасюк, яка за краще вважає зберегти і вдосконалити вже існуючу мережу дошкільних закладів. Цю ідею підтримали більшістю. В.о. директора Берегівського садка попрохала:
«У зв’язку тим, що мами діток хочуть іти працювати, хочемо внести зміни до статуту установи, аби садочок перейменували у ясла-садочок».
Тамара Доманська надала роз’яснення, що внесення змін до статуту відбувається на сесії, оскільки це не міняє кількості груп у садочку, а перейменовується просто одна група. Активістка Валентина Онищук звернулась до керівництва громади, щоб проінформували чи є черга на зарахування до садочків, чи межа дітей не є критичною.

«На даний час черги на зарахування немає. Можливо десь у травні були черги, але випустились групи й всі охочі будуть у садочках. Єдине, що – це почерговість роботи в садках у літній період з ремонтними роботами», – пояснила Тамара Доманська.
Директор Малодорогостаївського ліцею Павлюк Марія звернула увагу на необхідності відкриття ще однієї групи з вересня. Щоправда, питання можуть вирішити депутати селищної ради.
Розгляд пропозицій щодо закладів середньої освіти розпочали з виступу заступника селищного голови Валерія Фехи. Він наголосив, що цьогоріч не вистачає коштів на заробітну плату вчителям і  якщо все залишити як є, то в грудні освітяни будуть без зарплати. А тому пояснив, що слід привести заклади у відповідність до фінансового ресурсу.

На що голова Об’єднаної міжрайонної спілки ветеранів учасників АТО Юрій Кірись зауважив:
«Про які Ви шляхи нам говорите, коли на обслуговування апарату селищної ради в рік іде 12 мільйонів. Хочу також наголосити, що ми проти закриття будь-якої школи в громаді, але скажіть скільки пішло коштів на третю школу? Близько 14, 5 мільйонів гривень, так? На будь-яку школу Млинова і сіл скільки ж потрачено? Немає грошей. Скажіть, чому Ви стикаєте лобами мешканців сіл і Млинова й даєте зрозуміти, що гімназію необхідно закрити? Кажете, що оптимізувались… але не Ви, а позакривали і поскорочували всіх по селах».
Після чого очільник громади запропонував привести навчальні заклади громади у відповідність до Закону «Про освіту», створити на базі Новоселівської ЗОШ ліцей. А ще внести зміни до установчих документів Довгошиївського НВК, Новинобрятинської ЗОШ, Пугачівської ЗОШ, Малодорогостаївської ЗОШ та Млинівської ЗОШ № 1, переймнувавши у ліцеї. Також  на базі Млинівської ЗОШ №3 створити опорний ліцей, Берегівську ЗОШ понизити в статусі з одинадцятирічки до дев’ятирічки. У процесі півгодинної дискусії громадськість підтримала більшістю цю пропозицію.

Депутат селищної ради Віталій Красовський вніс пропозицію на голосування:
«Присутні голови старостинських округів прийняли на виконкомі злочинне рішення, залишивши гімназію знову без першого класу. Таке рішення знову іде всупереч суду. Тому моя пропозиція – збереження Млинівської гімназії, внесення змін до рішення виконкому про освітню мережу, в частині де гімназія. Зазначивши – перший клас у кількості «1», другий клас «1».
Її підтримали 51 одна людина, проти – 219.
В.о. Перемилівського старостинського округу Петро Дубчак схиляв пристуніх до оптимізації мережі в Млинові зі створенням опорного ліцею на базі Млинівської ЗОШ №3 шляхом злиття гімназії та третьої школи. Більшість до оптимізації віднеслась позитивно.

Наступний блок питань, який потребував вирішення – це позашкілля. Керівники комунальних закладів озвучили пропозиції недопустимості ще скорочень в установах. Але все ухвалили, що не розглядатимуть позашкілля, бо потрібно дочекатись рішення сесії селищної ради щодо навчальних закладів.

(940)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Навчальні заклади розсварили млинівчан (фото) Reviewed by on . На громадських слуханнях у Млинові прийняли рішення, яке оскаржувалось у судах У Млинові 12 червня у Центрі дозвілля селищна рада організувала громадські слухан На громадських слуханнях у Млинові прийняли рішення, яке оскаржувалось у судах У Млинові 12 червня у Центрі дозвілля селищна рада організувала громадські слухан Rating: 0

Залишити коментар

scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.