Підприємці Рівненщини отримають пенсію і без трудової книжки

На державному рівні запустили механізм обчислення трудового стажу фізичних осіб-підприємців
Кабінет Міністрів врегулював механізм обчислення трудового стажу фізичних осіб-підприємців для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або записів в ній. КМУ прийняв постанову від 03.10.2018 р. № 793 «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» (набрала чинності з 05.10.2018 з часу опублікування, якою врегульовано питання обчислення трудового стажу фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до зазначеної постанови, фізичним особам-підприємцям зараховуватимуться до стажу, при обчисленні пенсії, періоди ведення фізичними особами підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, у тому числі із застосуванням фіксованого податку:
1) з 1 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року – на підставі довідки про реєстрацію особи, як суб’єкта підприємницької діяльності;
2) з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року за бажанням особи – за умови сплати страхових внесків (ЄСВ) незалежно від суми сплачених коштів.
За матеріалами: Департамент соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації

(16)

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.