Проблема сучасності – домашнє насильство

Шляхи подолання соціального явища в Україні
Запобігання та протидія домашньому насильству – один з ключових напрямків у роботі Міністерства юстиції України. Про це під час прес-конференції «Насильство над жінками в Україні: куди звертатися і що радять юристи» у медіацентрі «Інформатор Київ» повідомила заступник Міністра юстиції Іванна Смачило:
«Одне з головних завдань Мінюсту – дати людям надію і віру в те, що держава допоможе, що вони не залишаться на одинці з кривдниками. Що ще важливо – нове законодавство визнає потерпілими від домашнього насильства не тільки жінок, а й чоловіків, дітей, батьків, братів сестер і так далі – всіх хто спільно проживає або має спільний побут. Крім того, маємо не гаяти часу, а працювати на випередження – протидіяти психологічному і економічному домашньому насильству. Поки проблема не загострилось і не дійшло до фізичного насильства та криміналу»
Тим часом директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк зауважив, що Мінюст вже створює мережу спеціалізованих центрів з надання безоплатної правової допомоги, які займатимуться справами щодо домашнього насильства. Два таких центри вже працюють в Києві на вулиці Сімферопольській, 5/1 та вулиці Кривоноса, 2 а. У них є спеціалізовані юристи по проблемах домашнього насильства, вся інформація і контакти соціальних служб про те куди треба звертатися за додатковою допомогою.
Проблема домашнього насильства в Україні дуже гостра. З початку 2018 року до органів Національної поліції надійшло більше 60 тисяч повідомлень про випадки домашнього насильства. Статистика каже – щорічно поліцейські отримують більше 100 тисяч таких звернень. Однак, самі правоохоронці визнають , що офіційні цифри це лише 10 відсотків від реальної кількості випадків вчинення домашнього насильства. Помічник голови Нацполіції України Андрій Ткачов наголосив, можна говорити про майже мільйон випадків домашнього насильства щорічно, повідомляє Мінюст.
Офіційна статистика ООН каже – понад 68 відсотків жіночого населення України в тій чи іншій мірі страждає від домашнього насилля, з них менше двох відсотків звертається за допомогою до державних органів влади.

(23)

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.