У Млинові функціонує підлітковий клуб «Старт»

Спортивні та тренерські досягнення Валентина Саврана
На Млинівщині вже близько 18 років діє Підлітковий клуб за місцем проживання «Старт». Свою діяльність клуб розпочав ще у 2000 роках. На даний час клуб діє при КЗ Млинівський Ц ССС ДМ Млинівської селищної ради. В підлітковому клубі популяризують силовий вид спорту, у якому підіймають штангу. Пауерліфтинг також називають силовим триборством, пов’язано це з тим, що як змагальні дисципліни в нього входять три вправи, які в сумі й визначають кваліфікацію спортсмена: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві й тяга штанги.
Журналіст Інформаційного порталу Млинова завітав на одне із тренувань підліткового клубу «Старт», щоб поспілкуватися з тренером Валентином Савраном.
¬ Валентине, як виникла ідея створення підліткового клубу?
¬ Все розпочиналось з дитинства. Ми з братом бувши малими ходили на різні гуртки. А в 90-ті роки було «модно» качатись. Спочатку тренування були вдома, а згодом друзі, знайомі також захопилися ідеєю пауерліфтингу. Для розвитку цього виду спорту на Млинівщині потрібне було приміщення й обладнання. От і звернувся до органів місцевого самоврядування, щоб створити клуб. Це вдалося зробити при одному із відділів РДА, а згодом передали в РЦ ССС ДМ. А весь спортивний інвентар і тренажери в зал – це приблизно 90 %, ми з братом купували, шукали, власноруч зварювали. Я хочу, щоб у Млинові була гарна база для розвитку цього виду спорту.
¬ Яка популярність клубу серед молоді Млинівщини?
¬
Через спортивний клуб пройшло багато молоді селища: діти підростають, старші приводять менших, ходять, займаються, хто для себе, а хто і на результат. Мої вихованці беруть участь у регіональних і всеукраїнських змаганнях з пауерліфтингу. На даний час в клубі займається близько 40 дітей, серед них є і 4 дівчаток. Старші хлопці після двадцяти років займаються для себе.
¬ Ви кажете, що займається багато дітей і молоді, а скільки коштує місячний абонемент?
¬
Щодо коштів (посміхається), ніколи тренування в нас не були платні. Діти просто приходять і займаються. А мені приємно від того, що молодь ніде «не шариться», не курить і не п’є, а займається, тобто веде здоровий спосіб життя.
¬ Валентине, а які особисто ваші досягнення і ваших вихованців в цьому силовому виді спорту?
¬
За час існування клубу було виховано 2 майстри спорту України, 4 кандидати в майстри спорту. Серед досягнень є рекорди України ¬ це Анна Лук’янчук зі станової тяги серед дівчат. В мене рекорд з жиму лежачи серед ветеранів. От і у вересні заплановані змагання з класичного пауерліфтингу – чемпіонат України в Коломиї, а годом й обласні. Плануємо заявити до 10 учасників.
¬ Вам пощастило: Ви змогли поєднати власне хобі й роботу в одне ціле. А як Ви проводите вільний час?
¬
Вільний час, звичайно, що з сім’єю і спортом (посміхається). Розумієте, моя донька також цікавиться цим видом спорту. От і виходить, що дозвілля – це спорт. Спочатку дружина не могла зрозуміти для чого донці займатися пауерліфтингом, але з часом змирилась і радіє за кожне наше досягнення.
Варто зазначити, що підлітковий клуб завжди відкриває свої двері для  млинівчан, а тренер готовий допомогти новачкам. Протягом всієї спортивної кар’єри Валентин Савран подає гідний приклад своїм підопічним і донці, гарно зарекомендував своє дітище на рівні країни і області.

(114)

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.