Понеділок , 14 Жовтень 2019Home » Млинівщина » У селі експонують пасхальну атрибутику та вчать писанкарству (фото)

У селі експонують пасхальну атрибутику та вчать писанкарству (фото)

У Молодорогостаївському старостинському окрузі проходять майстер-клас та виставка
Напередодні Великодніх свят у Малодорогостаївському будинку культури цими вихідними відкрили виставку та серію майстер-класів з писанкарства під назвою «Як Великдень на дворі, то і писанка на столі». Відвідувачам виставки представили експонати великодніх атрибутів – кошики оздоблені квітами, оригінальні рушники з символами Пасхи, вишиті образи святих. Також тут розміщений стіл, на якому є всі необхідні предмети для проведення майстер-класів з писанкарства. Адже традиційно свято Христового Воскресіння супроводжувалось урочистими обрядами, до яких готувались протягом семи тижнів Великого посту: білили оселі, прибирали, пекли паски, фарбували крашанки, а молодь розписувала писанки, вкриваючи звичайні яйця магічними символами.

Журналістка Інформаційного порталу Млинова поспілкувалась з ініціаторкою такого проекту – директором місцевого Будинку культури.
«Цьогоріч спільно з бібліотекарем Аллою Тищук вирішили провести виставку та майстер-клас з писанкарства. Писанка поєднує у своїй майстерності розпису цілі покоління нащадків. Наші предки неспроста її надавали сакральне значення, адже вона є символом весни, сонця, повернення природи до життя. Із давніх-давен яйце, як і дерево, вважалося символом весняного пробудження природи, зародження життя, продовження роду. Тому ми напередодні Великодніх свят, проводимо такі заходи, знайомлячи дітей та односельців із традиціями рідного краю. Хочу з приємністю відмітити, що на майстер-клас з писанкарства є досить багато діток. Уже Алла Михайлівна провела їх два, а лишились ще бажаючі. Наша виставка ще триватиме до Вербної неділі, кожен бажаючий може її відвідати і стати учасником, принісши власний виріб», – поділилась своїми враженнями Оксана Зань.


(99)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

У селі експонують пасхальну атрибутику та вчать писанкарству (фото) Reviewed by on . У Молодорогостаївському старостинському окрузі проходять майстер-клас та виставка Напередодні Великодніх свят у Малодорогостаївському будинку культури цими вихі У Молодорогостаївському старостинському окрузі проходять майстер-клас та виставка Напередодні Великодніх свят у Малодорогостаївському будинку культури цими вихі Rating:
scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.