Четвер , 19 Вересень 2019Home » Млинівщина » Ухиляння від строкової служби стає нормою серед молоді

Ухиляння від строкової служби стає нормою серед молоді

Військовий комісар розповів кого і наскільки беруть на строкову службу
Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір на строкову військову службу, в рамках якого в армію забирають тисячі українців. Особливостями призову восени 2018 року та термінами проведення цікавився Інформаційний портал Млинова. Журналістка звернулась за роз’ясненням до військового комісара Млинівського районного військового комісаріату, майора Олександра Артемюка.
– Олександре Леонтійовичу, що таке взагалі військовий обов’язок?
– Військовий обов’язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом Збройних сил України (далі ЗСУ), інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії.
Юнаки, якого віку підлягають строковій службі і що змінилось в осінній призовній кампанії?
– Призовний вік в Україні у 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, молоді люди цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах збройних сил України. Раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років. Разом з тим, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18 – 19 років вправі пройти службу в армії на добровільній основі – за контрактом. А нововведеням є термін самого призову, якщо раніше був жовтень-листопад, то цьогоріч Президент своїм указом продовжив – ще на один місяць, по 31 грудня включно. Станом на жовтень місяць ми зробили вже дві відправки призовників і 10 новобранців вже служать в армії.

Нагадайте нашим читачам термін проходження служби.
– У відповідності до Закону України термін визначається за двома критеріями. Стаття 23 «Строки військової служби» передбачає, що термін служби в армії становить:18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти та 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра. Тому варто віддати свій обов’язок перед державою і згодом реалізовуватись у житті, а не уникати служби.
У наших районах є хлопці, які «косять» від служби в ЗСУ?
Як не прикро, але такі випадки останнім часом є непоодинокі. Якщо весь призов 100%, то приблизно половина шукає шляхи уникнення служби. Цьогоріч приблизно 850 юнаків підлягає службі, а десь 400 осіб переховуються. Звісно, є і 30 % молодих людей, які з’являються самі після вручення повістки, та відносяться з відповідальністю до проходження строкової служби. Багато хто планує по закінченні служби пов’язати своє життя з професією поліцейського, військового чи силовика. Сім років переховуватись від нас і поліції, на мою думку, – не вихід, навіть якщо працевлаштування за кордоном.
Олександре Леонтійовичу, а на законодавчому рівні передбачена відповідальність для осіб, які ухиляються від служби?
– В нашій державі передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу – адміністративна та кримінальна. Та навіть коли в людини закінчився призовний вік і їй потрібно влаштуватись на роботу, де потрібна спецперевірка, вона звертається у військкомат. Ми ж, в свою чергу, в документі вказуємо факт уникнення від військової служби. Наочний приклад, коли набирались люди у нацполіцію до нас масово приходили запити про осіб. І досить часто були люди, яким зазначали ухиляння від служби і відповідно вони не проходили у поліцію.
Ви маєте нагоду звернутись до призовників, щоб Ви сказали?
Дійсно, військові комісаріати знаходяться на перехресті людських доль. З військкомату починається перший крок молодої людини до самостійного життя. Армія – це специфіка військової служби, яка передбачає деякі обмеження прав, але ці обмеження є обґрунтованими і здійснюються у відповідності до Конституції та Законів України.
На завершення спілкування комісар наголосив, що у зону проведення Операції об’єднаних сил призовників не відправляють і на строкову службу йдуть тільки ті, кому виповнилося 20 років.

(373)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Ухиляння від строкової служби стає нормою серед молоді Reviewed by on . Військовий комісар розповів кого і наскільки беруть на строкову службу Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір на строкову військову службу, в ра Військовий комісар розповів кого і наскільки беруть на строкову службу Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір на строкову військову службу, в ра Rating: 0

Залишити коментар

scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.