П’ятниця , 19 Липень 2019Home » Млинівщина » В області лікарі виписали понад 30 тисяч е-рецептів на «Доступні ліки»

В області лікарі виписали понад 30 тисяч е-рецептів на «Доступні ліки»

За електронними рецептами можна отримати ліки як у місті, так і в селі
Лікарі Рівненщини вже виписали понад 30 тисяч електронних рецептів, майже за 18 тисячею е-рецептів люди отримали необхідні ліки.
Нагадаємо, два роки тому уряд запустив програму «Доступні ліки», за якою ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми можна отримати безкоштовно або з незначною доплатою.
З квітня препарати за цією програмою лікарі виписують за електронним рецептом. Це дає можливість пацієнту отримувати ліки в будь-якій аптеці країни, що увійшла в програму, незалежно від місця виписки рецепту.
В якій аптеці можна отримати «Доступні ліки» можна дізнатися за посиланням.
Запровадження е-рецепту дає можливість отримати достовірні дані щодо людей, які користуються цією програмою. Зокрема, середній вік людей, що отримують «доступні ліки» – 67,5 років. Отже, програма забезпечує захист людей похилого віку. Майже 80% всіх виписаних електронних рецептів на ліки від серцево-судинних захворювань, 18% – від цукрового діабету ІІ типу,  2% – від бронхіальної астми.
Окрім того, можна оцінити зручність програми для пацієнтів – 22,7% електронних рецептів відпускаються менш ніж за 1 годину. Тобто, людині достатньо години для того, щоб відвідати свого лікаря, отримати електронний рецепт, одержати свої ліки в аптеці. 41% е-рецептів відпущені впродовж 6 годин, 52,6% – впродовж 24 годин.
Завдяки е-рецепту Національна служба здоров’я також має можливість виявити порушення, яких припускаються лікарі при виписуванні рецептів, наприклад, призначають 5-річній дитині лікарський засіб, який дозволений лише для дорослих. І усунути такі порушення та захистити права пацієнтів.

(19)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

В області лікарі виписали понад 30 тисяч е-рецептів на «Доступні ліки» Reviewed by on . За електронними рецептами можна отримати ліки як у місті, так і в селі Лікарі Рівненщини вже виписали понад 30 тисяч електронних рецептів, майже за 18 тисячею е За електронними рецептами можна отримати ліки як у місті, так і в селі Лікарі Рівненщини вже виписали понад 30 тисяч електронних рецептів, майже за 18 тисячею е Rating:
scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.