Понеділок , 21 Жовтень 2019Home » Країна » Вчителям та вихователям підвищать зарплату в рази

Вчителям та вихователям підвищать зарплату в рази

Уряд ухвалив рішення про підвищення зарплатні: від садочка до вищої школи
Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень щодо зарплатні вчителів, в уряді обіцяють підвищення від 20 до 70%.
Глава Уряду наголосив, що виправлення зарплатних диспропорцій у подальшому відбуватиметься на системному рівні. Це потрібно не тільки для того, аби підвищити статус вихователя і викладача, а й для того, аби молоді фахівці після завершення вишу йшли працювати в дитячий садок або продовжували навчати кваліфікованих робітників.
«І сьогодні ми виправимо й несправедливість по відношенню до тих категорій освітян, які не отримали надбавку в 10% з січня 2019 року. Зокрема, це стосується дошкільників, позашкільників, працівників профосвіти. Це вже буде не питання єдиної тарифної сітки. Ми пропонуємо нову систему. З січня 2020 року викладачі отримають підвищення зарплат від 20 до 70%. Особливий акцент – на підтримці молодих вчителів. Це буде справедливо і достойно», – сказав на засіданні уряду прем’єр Володимир Гройсман.
Так, за його словами, молоді вчителі зараз з усіма надбавками отримують близько 5,4 тисячі гривень, у 2020 році мають отримувати близько 7,6 тисяч – на понад 40% більше.
Досвідчені ж педагоги із січня 2020 року мають отримувати не менше 10,5 тисяч гривень – це на 28% більше, ніж зараз. Теперішня зарплатня таких вчителів – близько 8,1 тисяч гривень, повідомляють у Рівненській ОДА.
Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич пояснила, що ці рішення передбачають прив’язку окладів освітян до прожиткового мінімуму. За цим планом, мінімальний оклад освітян складатиме:
у 2020 році – 2,5 прожиткові мінімуми;
у 2021 році – 3 прожиткові мінімуми;
у 2022 році – 3,5 прожиткові мінімуми;
у 2023 році – 4 прожиткові мінімуми.
Зараз мінімальний освітянський оклад – 1,73 прожиткового мінімуму.
Зазначимо, що зараз 1 прожитковий мінімум складає 2 007 гривень.

(196)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вчителям та вихователям підвищать зарплату в рази Reviewed by on . Уряд ухвалив рішення про підвищення зарплатні: від садочка до вищої школи Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень щодо зарплатні вчителів, в уряді обіцяють підви Уряд ухвалив рішення про підвищення зарплатні: від садочка до вищої школи Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень щодо зарплатні вчителів, в уряді обіцяють підви Rating: 0

Залишити коментар

scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.