Неділя , 23 Лютий 2020Home » Млинівщина » За новим проєктом на Млинівщині бачать лиш 2 громади

За новим проєктом на Млинівщині бачать лиш 2 громади

В області презентували модель адміністративно-територіального устрою
На Рівненщині презентували проєкт моделі адміністративно-територіального устрою. Ним передбачено створення в області 46 ОТГ. Під час роботи над проєктом враховані нові зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», прийняті Верховною Радою. Вони передбачають створення ОТГ згідно перспективних планів, які розробляються обласною державною адміністрацією згідно з методикою формування спроможних громад, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Про це йшлося під час засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Рівненської області під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Тимошенка. Участь у заході взяли народні депутати України, обласні обранці, керівники районів, міст та ОТГ, сільські та селищні голови, представники Асоціації міст України, громадськість.
«Перспективним планом формування територій громад Рівненської області, який покриває 100 % території регіону, передбачено утворення 72-х ОТГ. На сьогодні, на засадах добровільності сформовано 48. Це – майже 67 % від загальної чисельності ОТГ, передбачених планом. В об’єднаних громадах проживає третина населення області, загальна площа ОТГ – 41 % території. У 2020 році на прямих відносинах з державним бюджетом працюватиме 45 ОТГ», – зазначив Ігор Тимошенко.
І додав, що Кабінетом Міністрів України буде ретельно перевірено кожну об’єднану громаду на відповідність критеріям нової методики.
Відповідно до документу обов’язковими умовами для формування спроможних громад є:
– нерозривність території;
– зона доступності до аміністративного центру не більше 25 км;
– наявна розвинена інфраструктура, у тому числі на території ОТГ має бути розташована школа на 250 учнівських місць.
Згідно нової методики, облдержадміністрацією був обрахований рівень спроможності об’єднаних територіальних громад за 5-ма показниками.
Критеріями оцінки спроможності визначено:
– чисельність населення, що проживає у ОТГ;
– чисельність дітей шкільного віку, які навчаються у школах, розташованих на території ОТГ;
– площа території ОТГ;
– індекс податкоспроможності бюджету громади;
– частка місцевих податків і зборів у доходах бюджету громади.
Враховуючи оцінку спроможності громад, розраховану відповідно до методики, рекомендованої Кабінетом Міністрів України, проєкт перспективного плану включає 46 ОТГ, який представлено для обговорення на міжвідомчому засіданні.
До моделі адміністративно-територіального устрою Дубенського району включено 4 ОТГ – Смизьку, Привільненську, Семидубську та Дубенську ОТГ (у складі Дубенської міської ради, Тараканівської (утворена), Варковицької, Вербської, Мирогощанської (утворена)та Повчанської (утворена) ОТГ).
Перспективним планом на території Демидівського району передбачено утворення двох ОТГ, які увійшли до моделі адміністративно-територіального устрою – Демидівська та Боремельська.
Перспективним планом на території Млинівщини пропонують створити 2 ОТГ – Млинівську та Острожецьку.
Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко наголосив, що така модель напрацьована з врахуванням найголовнішого критерія – спроможності громади, тобто можливості забезпечити своїм мешканцям гідне життя та надання їм якісних послуг.
Окрім того, керівники районів отримали доручення доопрацювати модель адмінустрою регіону з максимальним залученням громадськості та подати свої пропозиції на розгляд робочої групи.

 

(203)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

За новим проєктом на Млинівщині бачать лиш 2 громади Reviewed by on . В області презентували модель адміністративно-територіального устрою На Рівненщині презентували проєкт моделі адміністративно-територіального устрою. Ним передб В області презентували модель адміністративно-територіального устрою На Рівненщині презентували проєкт моделі адміністративно-територіального устрою. Ним передб Rating: 0

Залишити коментар

scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.