Понеділок , 21 Жовтень 2019Home » Млинівщина » Житейські справи перекочували на сцену Центру дозвілля (фото)

Житейські справи перекочували на сцену Центру дозвілля (фото)

Львівський драмтеатр повів глядачів у вир історичних та буденних подій
Млинівський центр дозвілля 10 квітня знову приймав на своїй сцені гостей з Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича. Вже стали гарною традицією такі візити театру на Млинівщину.
Актори цього разу привезли три вистави для різного віку. Для найменших діток відіграли музичну казку Анатолія Шияна «Котигорошко». Малеча з радістю споглядала пригоди головного героя та з дитячою безпосередністю сприймала бездоганну гру артистів. А по завершенні щиро винагородила акторів оплесками.

Наступною виконавці інсценізували романтичну пригоду Михайла Коцюбинського «Дорогою ціною». Вистава  почала захоплювати з перших хвилин величчю декорацій, які налаштували глядача на історичну епоху. Достеменно відтворена доля молодих людей, які не бажають коритися панському ярму на шиї. Головні герої романтичної пригоди – Остап та Соломія, що кохали одне одного, вирішили шукати долі за кордоном. Але не так сталось, як гадалось. Остапа поранили при втечі, потім ж Соломія і Остап потрапили у циганське злодійське гніздо, через що хлопця забрали до в’язниці та збирались відправити назад до пана. Дівчина не втрачала надії і склала план, щоб разом з Іваном Котигорошком спробувати відбити Остапа в турків, коли вони перевозили його через Дунай. Але спроба визволити коханого закінчилася загибеллю Соломії та Івана. Туга дівчини на завершальних акордах пригоди переплелась у єдину з Остаповою, що не увінчалась життєвим шляхом.

А на вечірній сеанс презентували житейську історію «І сміх, і гріх» Мирона Лисака. Це сучасна вистава про побутові та державні справи, які актори відтворили у сценічній постановці. Події розвиваються на обійсті поважного селянина діда Миколи (народний артист Адам Цибульський), що межує із сільським цвинтарем. Чоловік на сцені уособлює справжню вікову мудрість помножену на гарний колоритний гумор та щиру українську мову, звичаї. Пан Микола є щирим українцем, який згідний до останнього захищати країну. У постановці висвітлюються події сьогодення – Революції гідності, військові дій на Сході країни, проблеми заробітчанства та втрати сімейних цінностей. Всі події базуються на щирості гумору, сарказму та збереженні головних засад інституту сім’ї. Цікавою у виставі була роль Дзюня, в яку майстерно перевтілився уродженець селища Юрій Федчук. Він вдало грав типового мешканця Донбасу, який розмовляє на «російському говорі», що відцурався власного роду та полюбляє оковиту. Півтора годинна вистава пропливає в одну мить, бо захоплює всіх своєю майстерною грою та бажанням побачити кульмінацію. А завершується постановка одужанням Марії, яку селяни в розмовах похоронили, купили вінки та навіть викопали яму на цвинтарі. Всі ці події відбуваються через сміх і сльози. Під кінець дійства дід Микола каже фрази, які зачіпають свідомість присутніх : «Половина світу сміється, а інша потопає в гріху. Ще один день хилиться до землі, і що ми заберемо з собою – це власні гріхи, і це єдина справедливість, а по собі ми залишимо лише пам’ять. Доки нас пам’ятатимуть – доти і житимемо».
Більше фото – на сторінці Інформаційного порталу Млинова у Facebook

(171)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Житейські справи перекочували на сцену Центру дозвілля (фото) Reviewed by on . Львівський драмтеатр повів глядачів у вир історичних та буденних подій Млинівський центр дозвілля 10 квітня знову приймав на своїй сцені гостей з Львівського ак Львівський драмтеатр повів глядачів у вир історичних та буденних подій Млинівський центр дозвілля 10 квітня знову приймав на своїй сцені гостей з Львівського ак Rating:
scroll to top

Дякуємо!

Тепер редактори знають.