Млинівщина в четвірці районів де зросла дитяча злочинність

Керівники правоохоронних органів та органів виконавчої влади області зустрілись за «круглим столом»
Як зазначив перший заступник прокурора області Ігор Ольшанецький – нині на Рівненщині спостерігається тенденція до зниження дитячої злочинності. Так, цьогоріч цей показник, у порівнянні із минулим роком, знизився на 8,3%, а кількість неповнолітніх, які вчинили злочини, зменшилась на 19,1%.
Втім, за підсумками 5 місяців має місце зростання дитячої злочинності в Млинівському, Дубровицькому, Сарненському та Радивилівському районах. Із загальної кількості вчинених неповнолітніми кримінальних правопорушень майже половина – тяжкі. А в структурі дитячої злочинності найбільше – злочинів проти власності. При цьому із загальної кількості неповнолітніх, які перебувають в конфлікті із законом, 84% складають учні середніх та професійно-технічних навчальних закладів.
«Як не прикро визнавати, однак підґрунтям для підліткової девіантної поведінки залишається недостатня роз`яснювальна превентивна робота в їх сім`ях, насамперед у тих, які перебувають в складних життєвих обставинах, домашнє насильство та жорстоке поводження з дітьми. Слід вдуматися у цифри, на обліку служб у справах дітей, перебуває 438 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з них 50 через вчинення стосовно них фізичного, психологічного та сексуального насильства.» – зазначив під час наради Ігор Ольшанецький.
За його словами, особливе занепокоєння викликає тенденція до зростання кількості злочинів, пов’язаних із сексуальним насильством над неповнолітніми. Так, упродовж поточного року зареєстровано 10 кримінальних проваджень за ознаками зґвалтування та розбещення, вчинені щодо малолітніх та неповнолітніх осіб. При цьому, слід зауважити, що більшість із цих злочинів були вчинені особами, які спільно проживали разом з потерпілими та заміняли їм батьків.
Тому, за словами першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна, в області потребує активізації робота уповноважених органів щодо своєчасного виявлення та припинення жорстокого поводження з дітьми, їх захисту від домашнього та сексуального насильства та мінімізація негативного впливу на їх майбутнє.
Адже, відповідно до Конституції України та законів України, охорона дитинства в державі є стратегічним загальнонаціональним пріоритетом, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *