На Млинівщині вшанували жертв Малинської трагедії

У Малині відправили поминальну молитву за безневинно убієнними
Минуло 77 років з дня трагедії в Малині, час іде, а відкрита рана залишається. У 1943 році нацисти спалили живцем 850 селян, з яких – майже 400 чехів, більше сотні дітей.
Враховуючи пандемію та карантинні обмеження, традиційно велелюдне вшанування цьогоріч пройшло без урочистостей та масових зібрань. Розпочалось вшанування з поминальної молитви. По завершенні якої очільники району, представники місцевої влади, духовенство, жителі громади підніжжя пам’ятника вінки й квіти.
13 липня 1943 року німці прибули до села Малин і почали чинити розправу над мирним населенням. Деякі люди були розстріляні, але більшість мешканців села спалили заживо в сільській церкві, клунях та будинках. Відбувалось цілеспрямоване винищення населення, а жорстокість ворога нас вражає і сьогодні.
Малин, як і Лідіце (Чехія), Красухи (Росія), Хатині (Білорусь), Кортеліси (Волинь), і ще понад 250 українських населених пунктів повторив долю населення, які загинули у вогні. Українсько-чеська трагедія – це спомин, який дає урок нащадкам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *