Краяни з інвалідністю можуть отримати засоби реабілітації

Майже 1400 засобів реабілітації отримали люди з інвалідністю Рівненщини
Засобами реабілітації забезпечують людей з інвалідністю, що проживають на Рівненщині. Таку допомогу від держави з початку року отримали майже 1400 мешканців області. Їм доставили близько 700 таких засобів та забезпечили більш як 3600 протезами.
«Дуже запам’яталися позитивні емоції хлопчика з інвалідністю з Дубенщини, що отримав велосипед. Його доставили з Львівського протезного заводу. Тепер триколісний транспортний засіб стане справжнім помічником у відновлені здоров’я захворювання опорно-рухового апарату. Загалом діти з інвалідністю першочергово забезпечуються реабілітаційними виробами», – зазначає перша заступниця директора департаменту соцзахисту населення Рівненської ОДА Анна Закусілова.
І додає, що поза чергою – постраждалі внаслідок антитерористичної операції, а також жінки після хірургічних втручань на молочній залозі. Останні дуже часто звертаються до органів соцзахисту задля отримання протезів.
Асортимент засобів реабілітації різноманітний – крісла колісні, палиці, милиці, ходунки тощо. Загалом в область надійшли понад 13 мільйонів гривень для закупівлі протезно-ортопедичних виробів для верхніх та нижніх кінцівок, спеціальних засобів для самообслуговування, догляду, пересування, переміщення, меблів та оснащення тощо.
Разом з тим, у департаменті кажуть, що люди з інвалідністю можуть самостійно придбати необхідні їм вироби. А органи соцзахисту компенсують їм вартість закупки.
Щоб отримати технічні засоби реабілітації, необхідно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення.
Перелік основних документів, що необхідно подати: заява, паспорт, довідка МСЕК про групу інвалідності, індивідуальна програма реабілітації, копія ідентифікаційного коду.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *