В області роз’яснили хто і за яких умов отримуватиме допомогу

Допомогу одиноким матерям нараховуватимуть по-новому
Уряд з 1 липня впровадив новий єдиний підхід до розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства), що значно посилює підтримку з боку держави для тих верств населення, які насправді її потребують.
Також Кабмін затвердив зміни щодо умов надання окремих державних допомог, зокрема допомоги на дітей одиноким матерям.
Донедавна вище зазначеною допомогою користувалось багато сімей, неофіційний дохід яких був поза межами правового поля. Відповідно, призначені соціальні виплати за рахунок державного бюджету надавались таким сім’ям як додаткове благо, а не як необхідна підтримка з боку держави. Оскільки, пріоритетним напрямком розвитку соціальної політики сьогодення є забезпечення соціальної адресності, відтепер право на допомогу на дітей одиноким матерям не мають сім’ї у випадку, якщо:
– у складі сім’ї є працездатні непрацюючі особи;
– особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень.
– у власності сім’ї є друга квартира (будинок);
– у власності сім’ї є більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років.
Зазначене рішення Уряду прийняте на підставі того, що механізм обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для розрахунку розміру соціальних допомог тривалий час залишався незмінним, а відтак соціальна справедливість та адресність таких виплат дедалі більше нівелювались.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *