ЦНАПи таки реформують

Як надаватимуться адмінпослуги мешканцям Млинівщини після реформування ЦНАПів
В райдержадміністрації сьогодні, 14 серпня, відбулось засідання робочої групи з питань сприяння розвитку системи надання адміністративних послуг під головуванням в.о. голови Млинівської райдержадміністрації Олександра Кучера. Участь в засіданні робочої групи взяли голова Млинівської районної ради Богдан Писак, заступник Млинівського селищного голови з гуманітарних питань та соціальної політики Валерій Феха, завідувачка сектору надання адміністративних послуг райдержадміністрації Оксана Шкіндер та члени спільної робочої групи: начальник відділу архітектури, житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та цивільного захисту населення райдержадміністрації Тетяна Бандура, начальник фінансового відділу райдержадміністрації Марія Гордіюк, начальник відділу фінансово-господарського, інформаційного забезпечення та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Світлана Ківачук, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Панасюк, Бокіймівський сільський голова Сергій Павлюк та Ярославицький сільський голова Леонід Прудніков.
Серед питань, що виносились на обговорення:
– «Про виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 05.08.2020 № 469 «Про затвердження плану заходів з підготовки до трансформації центрів надання адміністративних послуг районних державних адміністрацій області»
– «Щодо стану спроможності ОТГ забезпечити на своїх територіях надання адміністративних послуг в обсягах та в спосіб, передбачений чинним законодавством, у зв’язку з передачею їм повноважень районних державних адміністрацій з організації надання адміністративних послуг у процесі реформування державного управління, визначити шляхи та перспективи трансформації сектору надання адміністративних послуг райдержадміністрації у ЦНАП органів місцевого самоврядування»
«Реорганізація ЦНАПів – черговий виток реформи децентралізації, – розпочав засідання робочої групи Олександр Кучер, в.о. голови Млинівської райдержадміністрації.- Держава розробила свого роду Дорожню карту з візією того, як мають виглядати центри надання адміністративних послуг в системі нового адміністративно територіального устрою. Згідно цього, кожна громада повинна забезпечити надання цілого спектру адмінпослуг своїм жителям. На Млинівщині лише одна ОТГ – Острожецька – має власний ЦНАП. Адміністративні послуги на разі надаються в райдержадміністрації, але процес трансформації запущено,  РДА передають свої повноваження з організації надання адміністративних послуг громадам. Зі свого боку, спільно із районною радою, готові сприяти із передачею відповідного приміщення, кваліфікованими кадрами, усім, що в наших можливостях та компетенції. Принципово важливо, щоб наявні в РДА фахівці були працевлаштовані, в чому, думаю, зацікавлені й самі громади».
Сергій Панасюк, начальник управління праці та соціального захисту населення Млинівської райдержадміністрації, додає:
«До спектру послуг, що із січня 2021 року надаватимуть ЦНАПи, буде додано частину послуг, що раніше надавались нашим управлінням. Зокрема в частині прийому документів на різного роду пільги та допомоги. За нами залишається функція призначення чи не призначення даних виплат. Відтак, кількість людей, що звертатимуться в громади, зросте в рази. Ви маєте бути до цього готові».
Голова Млинівської районної ради Богдан Писак каже:
«На сьогодні районна рада може запропонувати приміщення по вул.. В.Поліщука, де раніше знаходилось управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Серед плюсів – там працюють підрозділи та відділи обласних структур, які видають довідки, дозволи тощо аграріям і  підприємцям. Потік людей вже йде туди, в комплексі буде зручно».
Оксана Шкіндер, завідувач сектору надання адміністративних послуг райдержадміністрації:
«Є питання щодо можливості здійснення оплати послуг відвідувачами ЦНАПу, адже банківські установи не близько. Варто буде домовлятись із представниками банків про встановлення терміналів для оплати послуг. Крім того, важливим є питання надання послуг держгеокадастру – вони користуються найбільшим попитом, 80% всіх відвідувачів. А надаються виключно в межах району, за ними людина не зможе поїхати в Дубно чи Рівне».
Млинівська селищна рада вже певний час працює в напрямку забезпечення надання спектру адміністративних послуг на території громади. Як зазначив Валерій Феха, заступник Млинівського селищного голови з гуманітарних питань та соціальної політики, в апараті селищної ради створено відділ надання адміністративних послуг.
«Є потреба в адміністраторах та реєстраторах, – каже Валерій Степанович. – Готові прийняти працівників нинішнього ЦНАПу, адже у них є відповідні навички, знання та досвід. Щодо приміщення колишнього АПК, воно в хорошому стані, цей варіант варто пропрацьовувати».
За словами Леоніда Пруднікова, Ярославицького сільського голови, в громаді планується розглянути структуру та дещо переформатувати власні кадри, з метою розширення спектру надання послуг. В той час Бокіймівська громад має проблеми із необхідним приміщенням та, власне, зі кадрами – важко знайти реєстратора, в якому є потреба.
Робочою групою напрацювали наступні кроки:
– пропрацювати можливість створення спільного центру надання адміністративних послуг на базі приміщення по вул. В. Поліщука (колишнє управління агропромислового розвитку райдержадміністрації), яке районна рада готова для цього надати в користування чи, навіть, у власність Млинівської ОТГ;
– пропрацювати питання підписання угоди про міжмуніципальне співробітництво або віддалених робочих місць в ОТГ;
– рекомендувати кожній із громад звернутися до служби експертної підтримки Програми «U-LEAD з Європою» за методичною допомогою в проведенні реорганізації та забезпечення максимально скісного надання послуг, згідно із потребами громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *