Завтра краяни зустрічатимуть Яблучний Спас

Преображення Господнє святкуватимуть православні християни та греко-католики
Яблучний Спас є не перехідним святом, тому відзначається щорічно в один і той самий день. – 19 серпня.
У серпні православні християни і греко-католики відзначають Преображення Господнє, або Яблучний Спас. Це одне з 12 найбільших православних свят і друге в черзі трьох спасів. У народі свято більш відоме під назвою Яблучний Спас, оскільки в цей день в храмах освячують плоди нового врожаю, символом якого стали яблука.
Свято Преображення Господнього існувало вже в IV ст. Воно прижилося далеко не відразу й не скрізь. Першими його ввели у себе східні церкви, об’єднавши з місцевими язичницькими святами, присвяченими збору врожаю. На Заході це свято стало загальним тільки у XV столітті. В Україні Преображення Христа святкують як Яблучний Спас і досі є кілька язичницьких традицій, які об’єдналися з церковними. Свято встановлене в пам’ять про євангельську подію, коли троє апостолів побачили Ісуса Христа у всій його Божественній величі. Основний сенс цієї події полягав в тому, що Господь явив найближчим учням своє справжнє Божественне єство, яке до цього було для них та інших послідовників зовсім неочевидним. Це повинно було зміцнити віру апостолів під час випробувань.
Так, Ісус Христос взяв з собою трьох найближчих учнів – Петра, Якова та Івана – і зійшов з ними на гору Фавор. Піднявшись на вершину, Христос почав молитися. Під час молитви апостоли побачили, як Ісус преобразився: лице Його сяяло – як сонце, а одяг став білим як сніг. Таким чином, святкуванням Преображення Господнього церква урочисто сповідує і прославляє з’єднання Божества і людства в особі Ісуса Христа. Свято Преображення відзначається Східною Церквою з IV століття і є одним з найбільших, після Пасхи. Припадає на Успенський піст або Спасівку, проте в цей день дозволяється вживати рибу, олію та вино.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *