У Млинові викрили порушника, що ловив раків руками

Рівненський рибоохоронний патруль інформує про порушення на водоймах області
У період з 17 по 23 вересня державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 20 порушень законодавства в сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали чотири протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та 13 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства). Оформили 3 акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно яких вилучено 14 од. заборонених знарядь лову та конфіскували 15 кг риби.
«Загалом, у порушників конфісували 1 кг риби та 3 одиниці заборонених знарядь лову. Збитки, завдані рибному господарству, склали 867 грн. Наклали штрафів на суму 782 грн.» – повідомив начальник Управління Держрибагентства у Рівненській області Сергій Бондар.
Для прикладу, 21 вересня під час рибоохоронної роботи на річці Іква, поблизу смт. Млинів  викрили порушника. Громадянин здійснював вилов раків руками, у період дії заборони на лов раків. Він встиг виловити 34 екземпляри водних біоресурсів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 867 грн. Незаконно добуті водні біоресурси в живому вигляді випущені у водойму.
На особу склали протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до районних судів Рівненської області для притягнення порушника до відповідальності.
Рівненський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти за номерами телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 540 53 90.
Довідкова інформація:
Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП. Розрахунок збитків за незаконне добування цих річкових мешканців здійснюватиметься відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди в наслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один екземпляр незаконно виловленого рака становить 25,5 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *