Млинівська ЦРЛ може взавтра відійти громаді (фото)

Долю медустанови району сьогодні обговорили, а завтра вирішать
У Млинівській районній державній адміністрації відбулась робоча зустріч з приводу передачі комунального некомерційного підприємства «Млинівська центральна районна лікарня» Млинівської районної ради на баланс Млинівської ОТГ. На зустріч, яку ініціював голова райдержадміністрації Борис Курицький, запросили головного лікаря Віктора Ковальова, очільників ОТГ району, новообраних депутатів, які представлятимуть Млинівщину в Дубенській районній раді та Рівненській обласній раді.
Захід розпочав Борис Петрович із привітань голів громад, депутатів з їхнім обранням та звернувся до присутніх:
«Ми сьогодні з вами зібрались, бо відповідно до Закону маємо передати комунальну власність у громаду. Та й нещодавно до нас надійшов лист із Млинівської селищної ради про передачу центральної лікарні. Наша лікарня працює досить на гарному рівні, вона немає заборгованості по виплаті заробітної плати та енергоносіях. Вона є вже оптимізована».

Згодом про реальний стан справ Млинівської ЦРЛ розповів сам головний лікар.
«Як працює наша лікарня – думаю 60% населення знає. Стан справ нормальний, враховуючи ті надходження, що отримуємо. Наш бюджетний запит майже 40 мільйонів, а живемо на 20. Так що проблем вистачає, але вони вирішуються завдяки громадам району, районній раді та райдержадміністрації. Вдалось зберегти обсяги допомоги – це оперативні втручання, невідкладні допомоги терапевтичного профілю, у зв’язку з тим, що ми були визнані «чистою» лікарнею, тобто ми не були зобов’язані надавати допомогу ковідхворим. Але враховуючи ту тенденцію, яка є на сьогодні, ми готувались до цього і перепрофілювали дитяче відділення під надання допомоги хворим на коронавірус. Ми це зробили за акумульовані кошти громад, районної ради, адміністрації та спонсорів. Ми готові до прийому хворих, але питання в тому, що пакет документів лежить у мінздраві й тільки вони будуть підписані – тоді і буде все вирішуватись», – зазначив Віктор Ковальов.
Окрім того, головний медик розповів про лікарню в цілому та по персоналу, підсумувавши: «Нам потрібно все, окрім біди».

Згодом голова Млинівської ОТГ Дмитро Левицький роз’яснив присутнім хід справ у громаді та висловив своє бачення розвитку і збереження райлікарні. Він висловив сподівання на підтримку усіх громад та депутатів усіх рівнів щодо її функціонування. Один із пріоритетів – залучення молодих фахівців для надання допомоги хворим у закладі через надання їм житла та гідних умов праці. Та в разі найгіршого розвитку подій та фінансування, якщо буде стояти питання лікарні чи функціонування інших комунальних закладів, він надасть перевагу медицині.
Робоча зустріч завершилась, а слово залишиться за депутатським корпусом районної ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *